Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/RA/117

MŻo/RA/117

MZO_RA_117
MZO_RA_117

Wymiary:
Wysokość  - 33,5 cm
Szerokość  - 21 cm
Materiał: papier
Technika: druk, pismo maszynowe
Pochodzenie: Żory, Górny Śląsk
Datacja: 3 VIII 1933 r.

Opis:
Pismo sądowe składane w kopertę z nadawcą i adresatem oraz pieczęciami urzędowymi na rewersie dokumentu. Nadane przez Sąd Grodzki w Żorach. Adresat Paweł Blaski, Żory – Kleszczówka. Okrągła pieczęć pocztowa z datą nadania 3 VIII 33 i napisem Żory. W lewym górnym rogu pieczątka w kolorze czerwonym: Sąd Grodzki w Żorach, poniżej pieczątka z napisem: Sprawa cywilna. Opłata pocztowa ryczałtowana.
Sądowy nakaz zapłaty 14 zł i 50 gr. orzeczony przez sędziego Urbana i sygnowany podpisem sekretarza sądowego (podpis nieczytelny) z dnia 8 sierpnia 1933 roku. Przy podpisie okrągła pieczęć w kolorze bordowym z  godłem Polski i napis SĄD GRODZKI W ŻORACH.