Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/954

MŻo/954

MZO_954
MZO_954

Numer inwentarzowy: MŻo/954
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,7 cm
szerokość – 13,8 cm
Datacja: 1921 r.

Wydawnictwo: Verlag P. Hunold, Sohrau O.S.
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca kościół katolicki w Żorach. Widokówka monochromatyczna w kolorystyce sepii, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: przedstawienie bryły kościoła od strony południowo-wschodniej; na pierwszym planie wejście na plac kościelny od strony prezbiterium; w prawym górnym rogu dwuwersowy napis: Sohrau O.S. [poniżej] Katholische Pfarrkirche.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową kreską; lewe, zadrukowane treścią w języku niemieckim z wierszem Ernsta Moritza Arndta z roku 1812 na pamiątkę głosowania 20 marca 1921 roku; wzdłuż lewej krawędzi, odwrócony o 90o napis: Verlag P. Hunold. Sohrau O.S.;

prawe, zadruk adresowy niewypełniony.