Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/634

MŻo/634

MZO_634
MZO_634

Numer inwentarzowy: MŻo/634
Materiał: papier fotograficzny
Technika: mieszana (fotograficzna, drukarska)

Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,0 cm
szerokość – 13,8 cm
Datacja: 1940 r.

Wydawnictwo: [bd]

 

Opis

Karta pocztowa, przedstawiająca widok na rynek w Żorach. Widokówka czarno-biała, w formacie poziomym, wykonana techniką druku na papierze fotograficznym.
 

Awers: przedstawienie fragmentu północnej i wschodniej pierzei rynku, w głębi widoczny wlot w dzisiejszą ulicę Szeptyckiego; dolną partię przedstawienia zajmuje płyta rynku z pojedynczymi drzewami; blisko lewego brzegu widoczny pomnik św. Jana Nepomucena; poniżej przedstawienia czarny pasek z wydrapanym w emulsji białym napisem gotykiem: Sohrau D.St.=O.S.; z prawej przedstawienie zamyka biały pasek marginesu.

Rewers: dwa pola rozdzielone pionową kreską, poniżej, blisko dolnej krawędzi logo z uśmiechniętą buźką [poniżej] litery: Br; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; prawe, z nadrukiem wskazującym miejsce na dane adresowe, wypełnione pismem odręcznym.