Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/556

MŻo/556

MZO_556
MZO_556

Numer inwentarzowy: MŻo/556
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,9 cm
szerokość – 13,7 cm
Datacja: lata II wojny światowej

Wydawnictwo: Verlag Franz Polloczek, Sohrau, O.-S.

 

Opis

Karta pocztowa, przedstawiająca panoramę Żor. Widokówka monochromatyczna, w kolorystyce sepii, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na miasto od strony Dolnego Przedmieścia; na pierwszym planie, lekko z prawej strony, kapliczka, w tle wieża kościoła katolickiego; poniżej górnego brzegu przedstawienia wyśrodkowany napis dwuwersowy: Sohrau, O.-S. [poniżej] Panorama; przedstawienie zamknięte białą ramką.

Rewers: dwa pola rozdzielone pionową kreską; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; wzdłuż lewej krawędzi wyśrodkowany, odwrócony o 90o napis: Verlag Franz Polloczek, Sohrau, O.-S.; prawe, z nadrukiem wskazującym miejscem na dane adresowe i naklejenie znaczka, puste.