Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/555

MŻo/555

MZO_555
MZO_555

Numer inwentarzowy: MŻo/555
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,9 cm
szerokość – 13,8 cm
Datacja: lata II wojny światowej

Wydawnictwo: Verlag Franz Polloczek, Sohrau, O.-S.

 

Opis

Karta pocztowa, przedstawiająca widok na staw Śmieszek w Żorach. Widokówka monochromatyczna, w kolorystyce sepii, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: pejzaż okolic Żor; w partii środkowej staw z zadrzewionym brzegiem, pierwszy plan wypełniony łąką; w partii górnej dwuwersowy napis kursywą: Sohrau, O.-S. [poniżej w przesunięciu] Partie am Smieschekteich; przedstawienie zamknięte białą ramką; lewy brzeg ząbkowany.

Rewers: dwa pola rozdzielone pionową kreską; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; wzdłuż lewej krawędzi wyśrodkowany, odwrócony o 90o napis: Verlag Franz Polloczek, Sohrau, O.-S.; prawe, z nadrukiem wskazującym miejscem na dane adresowe i naklejenie znaczka, puste.