Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/553

MŻo/553

MZO_553
MZO_553

Numer inwentarzowy: MŻo/553
Materiał: papier fotograficzny
Technika: mieszana (fotograficzna, drukarska)
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,1 cm
szerokość – 13,8 cm
Datacja: lata II wojny światowej

Wydawnictwo: [bd]

 

Opis

Karta pocztowa, przedstawiająca widok na rynek w Żorach. Widokówka czarno-biała, w formacie poziomym, wykonana techniką druku na papierze fotograficznym.
 

Awers: przedstawienie fragmentu północnej i zachodniej pierzei rynku, u wylotu dzisiejszych ulic: Moniuszki i Ks. Klimka; z prawej strony przedstawienia, na tle kamienic z szyldami: Zegrodzki, Bata, sylweta kościoła katolickiego; poniżej przedstawienia czarny pasek z wydrapanym w emulsji białym napisem gotykiem: Sohrau D.St.=O.S.; z lewej przedstawienie zamyka biały pasek marginesu.

Rewers: dwa pola rozdzielone pionową kreską, poniżej, blisko dolnej krawędzi logo z uśmiechniętą buźką [poniżej] litera: P; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; prawe, z nadrukiem wskazującym miejsce na dane adresowe, puste.