Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/552

MŻo/552

MZO_552
MZO_552

Numer inwentarzowy: MŻo/552
Materiał: papier fotograficzny
Technika: mieszana (fotograficzna, drukarska)
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,0 cm
szerokość – 14,0 cm
Datacja: lata II wojny światowej

Wydawnictwo: Verlag Geyer & Co., Breslau

Fotografia: Verlag Geyer & Co., Breslau
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca widok na ulicę Dworcową w Żorach. Widokówka czarno-biała, w formacie poziomym, wykonana techniką druku na papierze fotograficznym.
 

Awers: przedstawienie fragmentu ulicy Dworcowej, w stronę centrum miasta; z lewej willa Kutza i szpaler drzew; w górnej partii, zabudowania ulicy Dolne Przedmieście; w lewym dolnym rogu napis białą kursywą: Sohrau O./S. Banhof Straß; w prawym rogu numer: 19796; całość przedstawienia zamknięta białą ramką.

Rewers: dwa pola wyznaczone napisem odwróconym o 90o: Photographie und Verlag Geyer & Co., Breslau 16, powyżej logotyp firmy; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; prawe, z nadrukiem wskazującym miejscem na dane adresowe i naklejenie znaczka, puste.