Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/550

MŻo/550

MZO_550
MZO_550

Numer inwentarzowy: MŻo/550
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,1 cm
szerokość – 13,7 cm
Datacja: 1921 r.

Wydawnictwo: Verlag Franz Polloczek, Sohrau O.-S.
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca zabudowania rekreacyjne w lesie Dębina w Żorach. Widokówka monochromatyczna, w kolorystyce sepii, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na altanę – pawilon drewniany, z zapleczem rekreacyjnym w lesie Dębina; przedstawienie wypełnia cały awers; w lewym dolnym rogu napis kursywą: Sohrau O.-S., Stadtwald „Dembina”.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową kreską, dzieloną pośrodku napisem odwróconym o 90o: Verlag Franz Polloczek, Sohrau, O.-S.; lewe, przeznaczone do korespondencji, zapisane pismem odręcznym w układzie obróconym o 270o; korespondencja datowana 18 III 21; prawe, z zadrukiem miejsca na dane adresowe, wypełnionym pismem odręcznym; w prawym górnym rogu naklejony znaczek pocztowy opieczętowany znakiem poczty Sohrau.