Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/236

MŻo/236

MZO_236
MZO_236

Numer inwentarzowy: MŻo/236
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,0 cm
szerokość – 13,8 cm
Datacja: około 1942 r.

Wydawnictwo: Verlag Geyer & Co., Breslau

Fotografia: Verlag Geyer & Co., Breslau
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca fragment rynku w Żorach. Widokówka monochromatyczna, podbarwiana, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: przedstawienie fragmentu rynku, z ulicą i zabudowania pierzei północnej i wschodniej; w partii środkowej przedstawienia zaparkowane samochody: osobowy i ciężarowy oraz autobusy; po prawej stronie zabudowania hotelu; w dolnym lewym rogu napis białą kursywą: Sohrau O./S. Ring; przedstawienie zamknięte białą ramką.

Rewers: dwa pola wyznaczone napisem odwróconym o 90o: Photographie und Verlag Geyer & Co., Breslau 16, powyżej logotyp firmy; lewe, przeznaczone do korespondencji, wypełnione pismem odręcznym w układzie odwróconym o 270o, korespondencja datowana 13.08.1942 r.; prawe, z nadrukiem wskazującym miejscem na dane adresowe, wypełnione pismem odręcznym; w prawym górnym rogu naklejony znaczek pocztowy opieczętowany znakiem poczty Sohrau.