Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1475

MŻo/1475

MZO_1475
MZO_1475

Numer inwentarzowy: MŻo/1475
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 13,9 cm
szerokość – 9,1 cm
Datacja: 1939-1945

Wydawnictwo: Verlag Geyer & Co., Breslau

Fotografia: Verlag Geyer & Co., Breslau
 

Opis

Karta pocztowa bez obiegu, przedstawiająca wnętrze kościoła farnego w Żorach. Widokówka czarno-biała w formacie pionowym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok nawy głównej z barokową amboną i ołtarzem głównym w formie średniowiecznego tryptyku; na pierwszym planie dwa rzędy ławek; przedstawienie skadrowane od strony południowo-zachodniej, ograniczone białą ramką; w lewym dolnym rogu fotografii napis białą kursywą: Sohrau O./S. Kath. Kirche, w prawym dolnym rogu zapis cyfrowy: 19794.

Rewers: dwa pola wyznaczone napisem odwróconym o 90o: Photographie und Verlag Geyer & Co., Breslau 16, powyżej logotyp firmy; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; prawe, z nadrukiem wskazującym miejscem na dane teleadresowe i naklejenie znaczka, puste.