Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1474

MŻo/1474

MZO_1474
MZO_1474

Numer inwentarzowy: MŻo/1474
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,2 cm
szerokość – 14,1 cm
Datacja: 1939-1945

Wydawnictwo: Verlag Geyer & Co., Breslau

Fotografia: Verlag Geyer & Co., Breslau
 

Opis

Karta pocztowa bez obiegu, przedstawiająca widok na kościół farny z parku miejskiego w Żorach. Widokówka czarno-biała w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na kościół katolicki; przedstawienie skadrowane od strony wyjścia południowego z parku miejskiego, ograniczone białą ramką; w lewym dolnym rogu fotografii napis białą kursywą: Sohrau O./S. Ausblick vom Stadtpark auf die Kath. Kirche, w prawym dolnym rogu zapis cyfrowy: 17431.

Rewers: dwa pola wyznaczone napisem odwróconym o 90o: Photographie und Verlag Geyer & Co., Breslau 16, powyżej logotyp firmy; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; prawe, z nadrukiem wskazującym miejscem na dane teleadresowe i naklejenie znaczka, puste.