Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1469

MŻo/1469

MZO_1469
MZO_1469

Numer inwentarzowy: MŻo/1469
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,9 cm
szerokość – 13,7 cm
Datacja: lata 20. XX w. (nadano 20.03.1921 r.)

Wydawnictwo: Verlag Franz Polloczek, Sohrau O.-S.
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca zabudowania rekreacyjne w lesie Dębina w Żorach. Widokówka czarno-biała w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na altanę z zapleczem rekreacyjnym w lesie Dębina; miejsce pełniące funkcję strzelnicy; przedstawienie wypełnia cały awers i nie jest podpisane.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową kreską, dzieloną pośrodku napisem odwróconym o 90o: Verlag Franz Polloczek, Sohrau, O.-S.; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; w prawym górnym rogu napis: Sohrau, O.-S., Stadtwald Dembina; w lewym dolnym rogu odręczna sygnatura ołówkiem; prawe, z nadrukiem wskazującym miejscem na dane adresowe i naklejenie znaczka; w prawym górnej partii rewersu naklejone cztery znaczki Komisji Rządowej Górnego Śląska, opieczętowane stemplem poczty Sohrau z datą 20.03.1921r.