Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1424

MŻo/1424

MZO_1424
MZO_1424

Numer inwentarzowy: MŻo/1424
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość – 8,8 cm
szerokość – 13,9 cm
Datacja: lata 20. XX w.

Wydawnictwo: Adolf Wyrobek, Żory
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca zabudowania rekreacyjne w lesie Debina w Żorach. Widokówka kolorowa w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na altanę z zapleczem rekreacyjnym w lesie Dębina; przedstawienie zamyka biała ramka; w lewym dolnym rogu karty napis: Żory. Partja w lesie miejskim, Dębina.

Rewers: dwa pola dzielone dwuwersowym, wyśrodkowanym, odwróconym o 90o napisem: Nakł. Adolf Wyrobek, Żory [poniżej] Przedruk wzbroniony; lewe, wypełnia odręczna korespondencja w języku polskim w układzie obróconym o 90o, w lewym dolnym rogu, w niewielkiej ramce dwuwersowy napis: Zakłady Reprodukcyjne [poniżej] „Akropol” Kraków XXII; prawe, z nadrukiem adresowym, zapisanym pismem odręcznym ze wskazaniem danych adresata: Pelagii Janaszak z Poznania.