Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1422

MŻo/1422

MZO_1422
MZO_1422

Numer inwentarzowy: MŻo/1422
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,8 cm
szerokość – 14,0 cm
Datacja: początek XX w.

Wydawnictwo: napis nieczytelny
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca rynek w Żorach. Widokówka czarno-biała w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na zabudowania pierzei południowej i wschodniej rynku żorskiego z perspektywy północno-wschodniego narożnika; z lewej strony dominująca bryła ratusza, dolną partię wypełnia płyta rynku ze sztafażem; pole przedstawienia zamknięte w formie wyśrodkowanego w pionie prostokąta, powyżej i poniżej białe pola; w polu dolnym, czerwony dwuwierszowy nadruk: Gruss [poniżej] aus Sohrau O.S. [obok] Ringansicht mit Rathaus; w dolnym lewym narożniku czerwony nadruk nadpisany pismem odręcznym utrudniającym odczytanie; odręczne napisy w układzie: poniżej przedstawienia – tekst normalny, powyżej przedstawienia – tekst odwrócony.

Rewers: jedno pole dzielone w układzie poziomym na dwa pasy; górny, z wyśrodkowanym napisem: Postkarte, z prawej strony znaczek z nadbitą pieczęcią poczty Rybnik; dolny, z danymi teleadresowymi, ze wskazaniem miejscowości Altenburg; adresat wskazany: Albin Lange, z lewej strony nadbita pieczęć poczty Altenburg.