Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1419

MŻo/1419

MZO_1419
MZO_1419

Numer inwentarzowy: MŻo/1419
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,1 cm
szerokość – 14,2 cm
Datacja: początek XX w. (nadano 17.08.1913 r.)

Wydawnictwo: Verlag P. Hunold
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca zabudowania dworca kolejowego w Żorach. Widokówka czarno-biała w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na zabudowania głównego budynku dworca kolejowego od strony torowiska; z lewej strony przedstawienia, na pierwszym planie, lokomotywa z pozującymi na jej tle trzema postaciami;

w lewym dolnym rogu napis: Sohrau, O.-S. Bahnhof; pole główne zamknięte białą ramką.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową kreską; lewe, przeznaczone do korespondencji, z odręcznymi zapisami, wzdłuż lewego brzegu pocztówki wyśrodkowany napis stopki, odwrócony o 90o: Verlag P. Hunold, Sohrau, O.-S.; prawe z danymi teleadresowymi adresata wypisanymi ręcznie: Max Schnapka; powyżej, w prawym górnym rogu naklejony znaczek opieczętowany znakiem poczty Gleiwitz-Sohrau z datą nadania.