Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1410

MŻo/1410

MZO_1410
MZO_1410

Numer inwentarzowy: MŻo/1410
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość – 14,1 cm
szerokość – 9,0 cm
Datacja: 1925-1927

Wydawnictwo: Nakł. Księgarni Żorskiej, M. Rydzykowski, Żory G. Śl.
 

Opis

Karta pocztowa  obiegowa, z widokiem willi Haeringa w Żorach. Pocztówka czarno-biała w formacie pionowym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na zabudowania willi od strony dzisiejszej ulicy Męczenników Oświęcimskich; główny budynek za parkanem, w głębi ogrodu; w tle nieistniejące elementy architektoniczne, wieńczące założenie; przedstawienie zamknięte zróżnicowaną grubością, biała ramką; w lewym dolnym rogu podpis: Żory. Uzdrowisko „willa Haering”.

Rewers: dwa pola wyznaczone dwuwersowym, odwróconym o 90o, wyśrodkowanym napisem: Nakł. Księgarni Żorskiej, M. Rydzykowski, Żory G. Śl. / Przedruk wzbroniony.; lewe, przeznaczone na korespondencję, wypełnione pismem odręcznym w języku polskim, w układzie odwróconym o 270o; korespondencja datowana 1.VIII.1927; w lewym dolnym rogu, w niewielkiej ramce dwuwersowy napis: Zakłady Reprodukcyjne [poniżej] „Akropol” Kraków XXII; prawe, z zadrukiem adresowym wypełnionym odręcznie; adresat: Familja Urbańczyk, Nowe-Hajdziki; w górnym prawym rogu znaczek pocztowy opieczętowany stemplem poczty Żory.