Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1373

MŻo/1373

MZO_1373
MZO_1373

Numer inwentarzowy: MŻo/1373
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,7 cm
szerokość – 13,7 cm
Datacja: 1910-1920

Wydawnictwo: Verlag P. Hunold, Sohrau O.S.
 

Opis

Karta pocztowa bez obiegu, widok na rynek w Żorach. Pocztówka czarno-biała, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na północną pierzeję rynku z perspektywy pierzei południowej; dolną partię przedstawienia wypełnia płyta rynku z pomnikiem św. Jana Nepomucena; w tle widoczna wieża kościoła katolickiego; z prawej widoczna kamienica mieszcząca obecnie Kościół Zielonoświątkowy - Zbór Elim; przedstawienie typu „kadr z życia”; w lewym górnym rogu napis: Sohrau O.S. [dalej] Ring.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową kreską dzieloną wyśrodkowanym napisem, obróconym o 90o: Verlag P. Hunold, Sohrau O.S.; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; prawe, z zadrukiem adresowym, puste.