Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1371

MŻo/1371

MZO_1371
MZO_1371

Numer inwentarzowy: MŻo/1371
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,7 cm
szerokość – 13,7 cm
Datacja: 1910 r.

Wydawnictwo: [bd]
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, widok na północno-zachodni narożnik rynku w Żorach. Pocztówka czarno-biała, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na północno-zachodnią część rynku z wylotem ulicy Holzstrasse; z prawej strony zabudowania kamienicy mieszczącej restaurację Franza Pottzika; przedstawienie typu „kadr z życia”; w górnej partii, na tle nieba, czerwony napis: Gruss aus Sohrau, O.-S. [dalej] Holzstrasse.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową, czerwoną linią; lewe, przeznaczone do korespondencji, wypełnione odręcznie; korespondencja datowana 20.IV.1910 i podpisana Franz Pottzik; prawe, zadruk adresowy wypełniony odręcznie; w górnej partii napis stylizowanym gotykiem: Postkarte; w prawym górnym rogu znaczek opieczętowany stemplem poczty Sohrau.