Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1361

MŻo/1361

MZO_1361
MZO_1361

Numer inwentarzowy: MŻo/1361
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,8 cm
szerokość – 13,7 cm
Datacja: 1910-1913 (nadano 2.11.1913 r.)

Wydawnictwo:
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, z widokiem wschodniej pierzei rynku w Żorach. Pocztówka czarno-biała, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: przedstawienie wschodniej pierzei rynku; na pierwszym planie hotel Zweig z charakterystycznym portalem flankowanym dwoma kolumnami wspierającymi balkon na pierwszym piętrze; przedstawienie typu „kadr z życia”; w lewym górnym rogu napis: Sohrau O.S. [dalej] Ring mit Zweig’s Hotel.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową kreską rozdzieloną wyśrodkowanym napisem w układzie obróconym o 90o; lewe, przeznaczone do korespondencji, wypełnione pismem odręcznym w układzie obróconym o 270o; korespondencja datowana 2.11.1913; prawe, z zadrukiem adresowym wypełnionym odręcznie; w prawym górnym rogu znaczek opieczętowany stemplem poczty Sohrau.