Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1349

MŻo/1349

MZO_1349
MZO_1349

Numer inwentarzowy: MŻo/1349
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,7 cm
szerokość – 13,6 cm
Datacja: 1910-1914 (nadano 20.09.1914 r.)

Wydawnictwo:
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawienie pomnika św. Jana Nepomucena na rynku w Żorach. Widokówka czarno-biała, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok płyty rynku z pomnikiem Jana Nepomucena na tle pierzei południowej i zachodniej; pomnik na pierwszym planie, ujęty z perspektywy od tyłu; płyta rynku z pojedynczymi drzewami; z prawej strony widoczna kamienica hotelu i poczty; w lewym górnym rogu dwuwersowy napis: Sohrau, O.-S. [poniżej] Ring.

Rewers: dwa pola rozdzielone pionową kreską; lewe, przeznaczone do korespondencji, zapisane odręcznym pismem w języku niemieckim; korespondencja datowana 20.9.14; wzdłuż lewej krawędzi wyśrodkowany, odwrócony o 90o napis: Paul Hunold, Sohrau, O/S.; prawe, zadruk adresowy wypełniony odręcznie; w prawym górnym rogu znaczek pocztowy opieczętowany stemplem poczty Sohrau; wzdłuż kreski rozdzielającej, dodatkowy zapis w układzie odwróconym o 270o.