Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1323

MŻo/1323

MZO_1323
MZO_1323

Numer inwentarzowy: MŻo/1323
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,0 cm
szerokość – 13,8 cm
Datacja:  1900-1910

Wydawnictwo: Verlag F. Kubetzki, Sohrau O.-S.
 

Opis

Karta pocztowa bez obiegu, z widokiem lasu Dębina w Żorach. Widokówka kolorowa, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na alejkę parkową w lesie; w kompozycję drzew i krzewów wpisane dwie postaci: dziewczynki i chłopca; scena nocna; przedstawienie utrzymane w tonacji od czerni, poprzez odcienie granatu i niebieskiego po biały; w lewym dolnym rogu przedstawienia biały napis: Sohrau i.S. Stadtwald Dembine.

Rewers: dwa pola dzielone pionową kreską; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; poniżej górnej krawędzi stylizowany napis gotykiem: Postkarte; powyżej dolnej krawędzi napis: Verlag F. Kubetzki, Sohrau O.-S., powyżej napisu logotyp; prawe, z zadrukiem adresowym, puste.