Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1319

MŻo/1319

MZO_1319
MZO_1319

Numer inwentarzowy: MŻo/1319
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość – 8,9 cm
szerokość – 14,0 cm
Datacja: około 1920-1930

Wydawnictwo:
 

Opis

Karta pocztowa bez obiegu, z widokiem willi Haeringa w Żorach. Pocztówka monochromatyczna, w kolorystyce sepii, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na zabudowania willi od strony dzisiejszej ulicy Męczenników Oświęcimskich; główny budynek za parkanem, w głębi ogrodu; w tle nieistniejące elementy architektoniczne, wieńczące założenie; przedstawienie zamknięte biała ramką; w lewym dolnym rogu podpis: Żory. Uzdrowisko. - Erholungsheim.

Rewers: dwa pola dzielone dwuwersowym, wyśrodkowanym, odwróconym o 90o napisem: Nakł. Ad. Wyrobek, Żory. Rynek [poniżej] Przedruk wzbroniony; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; prawe, z nadrukiem adresowym, puste.