Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1318

MŻo/1318

MZO_1318
MZO_1318

Numer inwentarzowy: MŻo/1318
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość – 8,9 cm
szerokość – 13,7 cm
Datacja: około 1922-1939

Wydawnictwo: Adolf Wyrobek
 

Opis

Karta pocztowa bez obiegu, przedstawiająca las miejski w Żorach. Pocztówka podbarwiana, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: przedstawienie głównej alei z wyposażeniem rekreacyjnym i rabatami, z prawej strony widoczny Dąb Maryjny z zawieszoną kapliczką z wizerunkiem Madonny z dzieciątkiem; przedstawienie fotograficzne zamknięte białą ramką; poniżej przedstawienia, w lewym dolnym rogu napis: Żory. Partja w lesie miejskim, dąb Marjacki.

Rewers: dwa pola dzielone dwuwersowym, wyśrodkowanym, odwróconym o 90o napisem: Nakł. Adolf Wyrobek, Żory [poniżej] Przedruk wzbroniony; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; w lewym dolnym rogu, w niewielkiej ramce dwuwersowy napis: Zakłady Reprodukcyjne [poniżej] „Akropol” Kraków XXII; prawe, z nadrukiem adresowym i miejscem naklejenia znaczka, puste.