Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1317

MŻo/1317

MZO_1317
MZO_1317

Numer inwentarzowy: MŻo/1317
Materiał: papier fotograficzny
Technika: mieszana (fotograficzna, drukarska)

Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,9 cm
szerokość – 14,0 cm
Datacja: 1939-1945

Wydawnictwo: R. Hunold, Sohrau OS.
 

Opis

Karta pocztowa bez obiegu, przedstawiająca widok na staw Śmieszek w Żorach. Widokówka czarno-biała, w formacie poziomym, wykonana techniką druku na papierze fotograficznym.

 

Awers: pejzaż okolic Żor; w partii środkowej staw z zadrzewionym brzegiem; przedstawienie zamknięte białą ramką; w lewym dolnym rogu, napis białą kursywą: Sohrau Oberschlesien, Partie am Schmieschekteich; w prawym dolnym rogu numer: 17435.

Rewers: dwa pola wyznaczone napisem, odwróconym o 270o: R. Hunold, Sohrau OS., poniżej górnego brzegu, wyśrodkowany logotyp: GEYER & CO Breslau; lewe, przeznaczone do korespondencji, wypełnione odręczną korespondencją, w układzie obróconym o 90o; prawe, z nadrukiem adresowym i miejscem naklejenia znaczka, puste.