Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1197

MŻo/1197

MZO_1197
MZO_1197

Numer inwentarzowy: MŻo/1197
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,0 cm
szerokość – 13,9 cm
Datacja: 1939-1945

Wydawnictwo: R. Hunold, Sohrau OS.
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca wnętrze kościoła katolickiego w Żorach. Widokówka monochromatyczna, w kolorystyce sepii, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na nawę główną kościoła od strony wejścia głównego w kierunku prezbiterium; z lewej strony widoczna barokowa ambona i obraz z Ukrzyżowaniem; przejście środkowe nawy zamknięte dwoma rzędami ławek; pośrodku przedstawienia widoczny olbrzymi żyrandol zwisający ze sklepienia; w lewym dolnym rogu napis białą kursywą: Sohrau Oberschlesien, Kath. Kirche; w prawym dolnym rogu numer: 17436.

Rewers: dwa pola wyznaczone napisem, odwróconym o 270o: R. Hunold, Sohrau OS., poniżej górnego brzegu, wyśrodkowany logotyp: GEYER & CO Breslau; lewe, przeznaczone do korespondencji, puste; prawe, z nadrukiem adresowym i miejscem naklejenia znaczka, puste.