Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1195

MŻo/1195

MZO_1195
MZO_1195

Numer inwentarzowy: MŻo/1195
Materiał: papier fotograficzny
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 9,0 cm
szerokość – 14,0 cm
Datacja: 1939-1945

Wydawnictwo: P. Hunold, Sohrau O. S.
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, przedstawiająca park miejski w Żorach. Widokówka czarno-biała w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na fontannę w parku miejskim; wokół sieżki i kwatery z bogatą zielenią; w dolnym lewym rogu przedstawienia napis białą kursywą: Sohrau O.-S. Stadtpark; przedstawienie zamknięte białą ramką.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową kreską, przerwaną wyśrodkowanym napisem, odwróconym o 270o: Verlag P. Hunold, Sohrau, O.-S. Nr. 17432, poniżej górnego brzegu, wyśrodkowany logotyp: GEYER & CO Breslau; lewe, przeznaczone do korespondencji, zapisane pismem odręcznym w układzie obróconym o 900, tekst zachodzi aż na pole adresowe; prawe, z nadrukiem adresowym i miejscem naklejenia znaczka, puste.