Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1184

MŻo/1184

MZO_1184
MZO_1184

Numer inwentarzowy: MŻo/1184
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość – 9,0 cm
szerokość – 13,5 cm
Datacja: 1925-1929

Wydawnictwo: Nakł. Księgarni Żorskiej, M. Rydzykowski, Żory
 

Opis

Karta pocztowa  obiegowa, z widokiem willi Haeringa w Żorach. Pocztówka czarno-biała w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na zabudowania willi od strony dzisiejszej ulicy Męczenników Oświęcimskich; główny budynek za parkanem, w głębi ogrodu; w tle nieistniejące elementy architektoniczne, wieńczące założenie; przedstawienie zamknięte zróżnicowaną grubością, biała ramką; w lewym dolnym rogu podpis: Żory-Uzdrowisko. „Willa Haering”.

Rewers: dwa pola wyznaczone dwuwersowym, odwróconym o 90o, wyśrodkowanym napisem: Nakł. Księgarni Żorskiej, M. Rydzykowski, Żory / Przedruk wzbroniony.; lewe, przeznaczone na korespondencję, wypełnione pismem odręcznym w języku polskim, w układzie odwróconym o 270o; korespondencja datowana 1.VIII.1929; prawe, z zadrukiem adresowym wypełnionym odręcznie; adresat: Jerzy [nazwisko nieczytelne], Bykowina; w górnym prawym rogu pozostałości znaczka pocztowego i stempla.