Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1183

MŻo/1183

MZO_1183
MZO_1183

Numer inwentarzowy: MŻo/1183
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,9 cm
szerokość – 13,9 cm
Datacja: 1910-1917

Wydawnictwo: [bd]
 

Opis

Karta pocztowa  obiegowa, z widokiem fragmentu rynku w Żorach. Pocztówka czarno-biała w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na pierzeję południową z perspektywy północno-zachodniej; w głębi widoczny budynek ratusza; przed kamienicą na pierwszym planie grupa trzech osób; widoczne linie energetyczne i telefoniczne; w lewym górnym rogu napis: Gruss aus Sohrau O.-S.; górną partię wypełnia odręczna korespondencja datowana 13/XI.1917.

Rewers: dwa pola rozdzielone pionową kreską; lewe, przeznaczone na korespondencję, wypełnione pismem odręcznym w układzie tradycyjnym; prawe, z zadrukiem adresowym wypełnionym odręcznie; adresat: Anna Ranchfuss, Wien; w górnym prawym rogu naklejony przekreślony znaczek pocztowy.