Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1157

MŻo/1157

MZO_1157
MZO_1157

Numer inwentarzowy: MŻo/1157
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 8,7 cm
szerokość – 13,5 cm
Datacja: początek XX w.

Wydawnictwo: Verlag Franz Polloczek, Sohrau
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, z widokiem fragmentu rynku w Żorach. Pocztówka podkolorowywana, w formacie poziomym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na pierzeję zachodnią (i częściowo południową) z zabudowaniami hotelu i poczty; w dolnej partii przedstawienia płyta rynku z pojedynczymi drzewami i sztafarzem; w górnej partii napisy: [od lewej] Sohrau / Südl. Ringseite.

Rewers: dwa pola rozdzielone pionową kreską; lewe, odręczna korespondencja datowana 7.9.09 w układzie odwróconym o 270o; wzdłuż lewej krawędzi, odwrócony o 90o napis: Verlag Franz Polloczek, Sohrau; prawe, zadruk adresowy wypełniony odręcznie; adresat: Anna Klose, Oppeln; w prawym górnym rogu, zadruk wskazujący miejsce naklejenia znaczka pocztowego, poniżej część stempla pocztowego; z lewej napis: Postkarte.