Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1155

MŻo/1155

MZO_1155
MZO_1155

Numer inwentarzowy: MŻo/1155
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość – 13,9 cm
szerokość – 9,0 cm
Datacja: lata 30. XX w. (nadana 8.3.1938 r.)

Wydawnictwo: [bd]
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, z widokiem wnętrza kościoła katolickiego w Żorach. Pocztówka czarno-biała w formacie pionowym, wykonana techniką druku.
 

Awers: przedstawienie wnętrza kościoła – widok na część prezbiterialną z tryptykiem ołtarzowym; przedstawienie zamknięte białą ramką; poniżej przedstawienia, z lewej strony napis: Żory. Kat. Kościół parafjalny. Wnętrze.

Rewers: dzielony na dwa pola pionową kreską; lewe, wypełnione odręczną korespondencją w języku polskim, datowaną 8.3.1938 r., w układzie odwróconym o 270o; prawe, zadruk adresowy wypełniony odręcznie; adresat: Franciszka Glugla, Gniezno; w prawym górnym rogu, naklejony znaczek pocztowy opieczętowany znakiem poczty Żory z datą nadania 8.3.38, obok, z lewej, drugi, identyczny stempel.