Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1148

MŻo/1148

1148
1148

Numer inwentarzowy: MŻo/1148
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 10,5 cm
szerokość - 14,9 cm
Datacja: 2004 r.
Wydawca: Drukarnia „Oldprint” Żory
Nakład: [bd]
Autor fotografii: Andrzej Żabka, Lucjan Buchalik

Opis

Karta pocztowa, wielowidokowa, z kolorowymi fotografiami Muzeum Miejskiego w Żorach. Widokówka z początku XXI wieku, wykonana techniką druku.
 

Awers: trzy, zróżnicowane wielkością pola z przedstawieniami żorskiego muzeum na jednolitym zielonym tle w układzie dwóch kolumn; pierwsza kolumna, przedstawienie budynku muzeum z makietą Bramy dolnej na pierwszym planie, poniżej widok dioramy wioski dogońskiej na ekspozycji „W afrykańskich wioskach”; druga kolumna, widok na makiety spichlerzy dogońskich na ekspozycji „W afrykańskich wioskach”; w prawym górnym rogu przedstawienia na prostokątnym pomarańczowym tle logotyp muzeum, w dolnym lewym rogu ikona maski z Afryki Środkowej.

Rewers: dwa pola rozdzielone czarną, pionową kreską oraz czerwonym napisem, obróconym o 90o: Drukarnia „Oldprint”, informacja telefoniczna i druga część napisu: foto Andrzej Żabka, Lucjan Buchalik; lewe, przeznaczone na treść korespondencji z drukowanym napisem w górnym, lewym rogu: Muzeum Miejskie w Żorach, dane teleadresowe, poniżej kursywą: Wystawa stała „W afrykańskich wioskach”; prawe, z miejscem na wpisanie adresata.