Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1128

MŻo/1128

MZO_1128
MZO_1128

Numer inwentarzowy: MŻo/1128
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 14,8 cm
szerokość - 11,4 cm
Datacja: lata 90. XX w.
Wydawca: Drukarnia „Oldprint” Żory
Nakład: [bd]
Autor fotografii: [bd]

Opis

Karta pocztowa wielopolowa, dedykowana Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach. Pocztówka w formacie pionowym, z końca XX wieku, wykonana techniką druku. Wydana z okazji obchodów 20-lecia istnienia.
 

Awers: trzy pola z przedstawieniami: herbu Żor z ozdobnym kartuszem, grafiki lokalizującej szkołę na planie miasta w kolorystyce żółto-czarnej, budynku szkoły, w układzie poziomym: dwa – jeden; na białym prostokątnym pasku, przyklejonym do dolnej krawędzi, wyśrodkowany napis: 20-lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach.

Rewers: dwa pola rozdzielone napisem, obróconym o 90o: Druk: „Oldprint” Żory; lewe, przeznaczone na treść korespondencji, puste; prawe, z miejscem na wpisanie adresata i zadrukiem w górnym prawym rogu wskazującym miejsce naklejenia znaczka pocztowego.