Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Mżo/1126

Mżo/1126

MZO_1126
MZO_1126

Numer inwentarzowy: MŻo/1126
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 14,9 cm
szerokość - 10,3 cm
Datacja: lata 90. XX w.
Wydawca: Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
Nakład: [bd]
Autor fotografii: Marek Jan Karaś

Opis

Karta pocztowa z kolorową fotografią centrum Żor. Widokówka z końca XX wieku, w formacie pionowym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na żorską starówkę z perspektywy odgórnej z południowo-wschodniej strony rynku; w tle widoczna wieża kościoła pw. śś. Filipa i Jakuba; całość przedstawienia zamknięta białą ramką; pośrodku, powyżej dolnej krawędzi ozdobny napis: Żory.

Rewers: dwa pola rozdzielone napisem, obróconym o 90o: Miejski Ośrodek Kultury i informacją teleadresową, powyżej logo wydawcy; lewe, przeznaczone na treść korespondencji z drukowanym dwuwersowym napisem w górnym, lewym rogu: Żory – Fragment Rynku / Zdjęcie: Marek Jan Karaś; prawe, z miejscem na wpisanie adresata i zadrukiem w górnym prawym rogu wskazującym miejsce naklejenia znaczka pocztowego.