Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1123

MŻo/1123

MZO_1123
MZO_1123

Numer inwentarzowy: MŻo/1123
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 10,4 cm
szerokość - 14,7 cm
Datacja: 1997 r.
Wydawca: CRUX
Nakład: [bd]
Autor fotografii: P. Wolny, P. Komander

Opis

Karta pocztowa, wielowidokowa, z kolorowymi fotografiami Żor. Widokówka z końca XX wieku, wykonana techniką druku.
 

Awers: siedem pól z przedstawieniami Żor: rynek, panorama miasta, szpital miejski, Miejski Ośrodek Kultury, rynek, ul. Murarska, Bank Spółdzielczy; pola o zmultiplikowanym kształcie wielokąta, którego dwa dłuższe boki stanowią krzywe, rozmieszczone od górnego brzegu w czterech kolumnach, pierwsza trzypolowa, pozostałe, dwupolowe; pozostały obszar powyżej dolnej krawędzi wypełnia napis: Pozdrowienia z Żor.

Rewers: dwa pola rozdzielone czarną, pionową kreską oraz czerwonym napisem, obróconym o 90o: „CRUX”, informacja telefoniczna i druga część napisu: foto: P. Wolny, P. Komander, powyżej logotyp wydawcy; lewe, przeznaczone na treść korespondencji z drukowanym czterowersowym, czerwonym napisem w górnym, lewym rogu: Żory – miasto usytuowane na Płaskowyżu Rybnickim nad rzeką Rudą. Leżące przy ważnym niegdyś szlaku z Polski do Czech i Węgier. Prawa miejskie otrzymały od księcia opolskiego Władysława I w 1272 r.

  1. Rynek
  2. Panorama miasta
  3. Szpital miejski
  4. Miejski Ośrodek Kultury
  5. Rynek
  6. Ul. Murarska
  7. Bank Spółdzielczy

prawe, z miejscem na wpisanie adresata i czarnym zadrukiem w postaci kodu kreskowego w górnym prawym rogu oraz umiejscowionym powyżej, czerwonym nadrukiem: PRT-024/218/97.