Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1120

MŻo/1120

MZO_1120
MZO_1120

Numer inwentarzowy: MŻo/1120
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 10,5 cm
szerokość - 14,8 cm
Datacja: 1997 r.
Wydawca: CRUX
Nakład: [bd]
Autor fotografii: J. Szczotka

Opis

Karta pocztowa, wielowidokowa, z kolorowymi fotografiami Żor. Widokówka z końca XX wieku, wykonana techniką druku.
 

Awers: cztery pola z przedstawieniami żorskiej starówki na jednolitym, niebieskim tle; całość obwiedziona cienką, seledynową ramką; układ pól niesymetryczny, na największe, wypełniające prawie cała ramkę, nałożone trzy mniejsze pola w narożnikach; pole środkowe ścięte na dwóch, przeciwległych narożnikach; w lewym dolnym narożniku napis: Żory.

Rewers: w partii górnej, pośrodku logotyp CRUX, w prawym górnym rogu zadruk informujący o miejscu na znaczek i informacją: „Czy wiesz, że pierwsza kartka pocztowa została wydana w Wiedniu 1.10.1869 r.; w partii dolnej, w dwóch kolumnach oddzielonych kreską od stopki, grafika i napis; lewa strona: mapa Polski z zaznaczoną lokalizacją miasta, obok treść: Żory – miasto usytuowane na Płaskowyżu Rybnickim nad rzeką Rudą. Leżące przy ważnym niegdyś szlaku z Polski do Czech i Węgier. Prawa miejskie otrzymały od księcia opolskiego Władysława I w 1272 r.

  1. Fragment rynku
  2. Ratusz
  3. Panorama miasta
  4. Fragment ul. Murarskiej

prawa strona: miejsce na wpisanie adresata; stopka: „CRUX”, informacja telefoniczna i druga część napisu: foto: J. Szczotka.