Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1119

MŻo/1119

MZO_1119
MZO_1119

Numer inwentarzowy: MŻo/1119
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 14,8 cm
szerokość - 10,5 cm
Datacja: 1997 r.
Wydawca: CRUX
Nakład: [bd]
Autor fotografii: P. Wolny

Opis

Karta pocztowa, wielowidokowa, z kolorowymi fotografiami Żor. Widokówka z końca XX wieku, w formacie pionowym, wykonana techniką druku.
 

Awers: w głównym polu, wypełniającym cały awers, przedstawienie żorskiej starówki; w przeciwległych narożach, naniesione dwa okrągłe pola obwiedzione żółtą obwódką; w polach uzupełniające wygląd rynku ujęcia; całość zamknięta, cienką, nieznacznie oddaloną od brzegów, białą ramką; w lewym górnym rogu napis: Żory, w prawym dolnym rogu napis: pozdrowienia.

Rewers: dwa pola rozdzielone czarną, pionową kreską oraz napisem, obróconym o 90o: „CRUX”, informacja telefoniczna i druga część napisu: foto: P. Wolny, powyżej logotyp wydawcy; lewe, przeznaczone na treść korespondencji z drukowanym czterowersowym napisem w górnym, lewym rogu: Żory – miasto usytuowane na Płaskowyżu Rybnickim nad rzeką Rudą. Leżące przy ważnym niegdyś szlaku z Polski do Czech i Węgier. Prawa miejskie otrzymały od księcia opolskiego Władysława I w 1272 r. Na zdjęciach rynek miasta; prawe, z miejscem na wpisanie adresata i czarnym zadrukiem w postaci kodu kreskowego w górnym prawym rogu oraz umiejscowionym powyżej, czerwonym nadrukiem: PRT-024/218/97.