Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1116

MŻo/1116

MZO_1116
MZO_1116

Numer inwentarzowy: MŻo/1116
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 14,6 cm
szerokość - 10,4 cm
Datacja: 1997 r.
Wydawca: Wydawnictwo „Solo Press”
Nakład: [bd]
Autor fotografii: Marek Jan Karaś

Opis

Karta pocztowa, wielowidokowa, z kolorowymi fotografiami centrum Żor. Widokówka z końca XX wieku, w formacie pionowym, wykonana techniką druku.
 

Awers: przedstawienie żorskiej starówki z perspektywy odgórnej od strony północnej; na pole główne nałożone w dolnej partii cztery mniejsze, prostokątne widoki; w prawym dolnym rogu napis: Żory.

Rewers: dwa pola rozdzielone napisem, obróconym o 90o: Wydawnictwo „Solo Press” i informacją teleadresową, powyżej logo wydawcy; lewe, przeznaczone na treść korespondencji z drukowanym dwuwersowym napisem w górnym, lewym rogu: Żory – Starówka / fot. Marek Jan Karaś; prawe, z miejscem na wpisanie adresata i zadrukiem w górnym prawym rogu wskazującym miejsce naklejenia znaczka pocztowego.