Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1114

MŻo/1114

MZO_1114
MZO_1114

Numer inwentarzowy: MŻo/1114
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 15,4 cm
szerokość - 9,9 cm
Datacja: 1994 r.
Wydawca: Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
Nakład: [bd]
Autor fotografii: Marek Jan Karaś

Opis

Karta pocztowa z kolorową fotografią centrum Żor, wykonana z wieży kościoła ewangelickiego pw. Zbawiciela. Widokówka z końca XX wieku, w formacie pionowym, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na żorską starówkę z wieży kościelnej umiejscowionej z południowo-wschodniej strony średniowiecznego układu urbanistycznego żorskiej owalnicy; całość przedstawienia zamknięta czarną, nieregularną ramą wyznaczoną otworem okiennym wieży; pośrodku, poniżej górnej krawędzi napis: Żory.

Rewers: dwa pola rozdzielone napisem, obróconym o 90o: Miejski Ośrodek Kultury i informacją teleadresową, powyżej logo wydawcy; lewe, przeznaczone na treść korespondencji z drukowanym dwuwersowym napisem w górnym, lewym rogu: Żory – Widok z wieży Kościoła Ewangelickiego / Zdjęcie: Marek Jan Karaś; prawe, z miejscem na wpisanie adresata i zadrukiem w górnym prawym rogu wskazującym miejsce naklejenia znaczka pocztowego.