Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1111

MŻo/1111

MZO_1111
MZO_1111

Numer inwentarzowy: MŻo/1111
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 10,2 cm
szerokość - 14,8 cm
Datacja: 1995 r.
Wydawca: Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
Nakład: [bd]
Autor fotografii: Marek Jan Karaś

Opis

Karta pocztowa z kolorową fotografią centrum Żor, wykonaną z lotu ptaka. Widokówka z końca XX wieku, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na żorską starówkę z perspektywy odgórnej; całość przedstawienia zamknięta czerwoną ramką; w prawym dolnym rogu napis: Żory.

Rewers: dwa pola rozdzielone napisem, obróconym o 90o: Miejski Ośrodek Kultury i informacją teleadresową, powyżej logo wydawcy; lewe, przeznaczone na treść korespondencji z drukowanym dwuwersowym napisem w górnym, lewym rogu: Żory – Starówka z lotu ptaka / Zdjęcie: Marek Jan Karaś; prawe, z miejscem na wpisanie adresata i zadrukiem w górnym prawym rogu wskazującym miejsce naklejenia znaczka pocztowego.