Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1110

MŻo/1110

MZO_1110
MZO_1110

Numer inwentarzowy: MŻo/1110
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Polska
Wymiary: 
wysokość - 12,3 cm
szerokość - 17,4 cm
Datacja: 1995 r.
Wydawca: Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
Nakład: [bd]
Autor fotografii: Marek Jan Karaś

Opis

Karta pocztowa z kolorową fotografią panoramy osiedla Pawlikowskiego w Żorach, wykonaną podczas zachodu słońca. Widokówka z końca XX wieku, wykonana techniką druku.
 

Awers: widok na osiedle Pawlikowskiego; w lewej partii zaznaczona wieża kościoła pw. św. Stanisława; w lewym dolnym rogu napis: Żory.

Rewers: dwa pola rozdzielone napisem, obróconym o 90o: Miejski Ośrodek Kultury i informacją teleadresową, powyżej logo wydawcy; lewe, przeznaczone na treść korespondencji z drukowanym dwuwersowym napisem w górnym, lewym rogu: Żory – Kościół pw. św. Stanisława / Zdjęcie: Marek Jan Karaś; prawe, z miejscem na wpisanie adresata i zadrukiem w górnym prawym rogu wskazującym miejsce naklejenia znaczka pocztowego.