Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

MŻo/1067

MŻo/1067

MZO_1067
MZO_1067

Numer inwentarzowy: MŻo/1067
Materiał: papier
Technika: drukarska
Pochodzenie: Niemcy
Wymiary: 
wysokość – 14,0 cm
szerokość – 9,0 cm
Datacja: początek XX w.

Wydawnictwo: Verlag P. Hunold, Sohrau O/S.
 

Opis

Karta pocztowa obiegowa, dwupolowa z widokami miasta Żory. Pocztówka czarno-biała w formacie pionowym, wykonana techniką druku.
 

Awers: przedstawienia zamknięte w dwóch poziomych prostokątach w układzie kolumnowym na białym, jednolitym tle; górne pole, widok na pierzeje wschodnią i północną; dolną część przedstawienia wypełnia płyta rynku z pomnikiem św. Jana Nepomucena, z lewej i fontanną, z prawej strony; poniżej górnego brzegu, wyśrodkowany napis: Ring; dolne pole, widok na dzisiejszą ulicę Szeptyckiego z perspektywy rynku; poniżej górnego brzegu, wyśrodkowany napis: Friedrichstrasse; na białym marginesie rozdzielającym, wyśrodkowany napis kapitałą: Sohrau.

Rewers: dwa pola wyznaczone pionową kreską; lewe, wypełnione odręczną korespondencją w układzie obróconym o 90o; z lewej strony, czerwony napis: Verlag P. Hunold, Sohrau O/S.; prawe, zadruk adresowy wypełniony odręcznie; adresat: Gilda Sollorz, Olbersdorf; w prawym górnym rogu pozostałość naklejonego znaczka pocztowego opieczętowany znakiem poczty Sohrau.