Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Stół kuchenny

Stół kuchenny

MŻo_1377_2_1
MŻo_1377_2_1

Numer inwentarzowy: MŻo/1377-2

Wymiary:
Wysokość: 81,0 cm
Szerokość: 121,0 cm
Długość: 79,0 cm
Materiał: drewno
Technika: wyrób stolarski, rzemieślniczy
Pochodzenie: Górny Śląsk
Datacja: połowa XX w.

Opis: 
Meble zakupione w komplecie zawierającym kredens z nadstawką, stół oraz cztery krzesła. Zestaw wykonany według projektu Alfreda Karwota z Niedobczyc przez Emila Czernego, stolarza z Niedobczyc. 
Oddany w stanie surowym, następnie pomalowany farbą olejną przez Alfreda Karwota, który z zawodu był malarzem. 
Zamówiony i wykonany w latach 1930-1935 tuż po zawarciu związku małżeńskiego przez Marię i Alfreda Karwot. 
Stół (stoł) koloru kremowego, z frontowej strony posiada szufladę koloru seledynowego w której znajdują się przegródki prawdopodobnie na sztućce. 
Nogi stołu wykonane z litego, grubego drewna, stół jest masywny i stabilny. Blat stołu jest zdejmowany, może funkcjonować jako osobna część, rant stołu obity jest listewką w kolorze naturalnej struktury drewna.
Krzesła (stołki) podobnie jak stół są koloru kremowego, wykonane z litego grubego drewna. Siedzisko pokryte ceratą i obite listewkami naturalnego koloru drewna.
Zakupiono od ostatniego użytkownika, mieszkańca Rybnika w roku 2013.