Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Kredens kuchenny

Kredens kuchenny

MŻo_1377_1
MŻo_1377_1

Numer inwentarzowy: MŻo/1377-1    

Wymiary:
Wysokość: 175,0 cm
Szerokość: 173,0 cm
Długość: 57,0 cm 
Materiał: drewno, szkło
Technika: stolarska, wyrób rzemieślniczy
Pochodzenie: Niedobczyce, Górny Śląsk
Datacja: 1930-35

Opis: 
Meble zakupione w komplecie zawierającym kredens z nadstawką, stół oraz cztery krzesła.
Drewniany kredens z nadstawką (byfyj) wykonany według projektu Alfreda Karwota z Niedobczyc przez Emila Czernego, stolarza z Niedobczyc. 
Oddany w stanie surowym, następnie pomalowany biało-kremową farbą olejną przez Alfreda Karwota, który z zawodu był malarzem. 
Szyby zostały wstawione również przez A. Karwota. Zamówiony i wykonany w latach 1930-35 tuż po zawarciu związku małżeńskiego przez Marię i Alfreda Karwot. 
Kredens koloru kremowego posiada nadstawkę w skład, której wchodzą trzy szafki z frontową częścią posiadającą szyby, w środku każda z nich posiada półkę po środku, dwie szafki boczne posiadają frontowe drzwiczki z pełnego drewna. 
Dolna część kredensu posiada pięć szuflad koloru seledynowego z metalowymi rączkami do otwierania, oraz trzy szafki zamykane na zamki z kluczem. 
Mebel posiada metalowe okucia wokół zamków. Charakterystyczne dla przedmiotu są czerwone otoczki wokół szklanych frontów szafek. Po środku części dolnej istnieje szafka do przechowywania produktów sypkich z wywietrznikiem.
Zakupiono od ostatniego użytkownika, mieszkańca Rybnika w roku 2013.