Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Własne M-4

Własne M-4

M4
M4

Z kuchni wchodzimy bezpośrednio do typowego wnętrza mieszkalnego w bloku z wielkiej płyty.

Na niewielkiej przestrzeni pomieszczenia przechodniego urządzone zostało modelowe wnętrze klasycznego M-4, czyli fragment dużego pokoju (stołowego) oraz młodzieżowego (małego).

Na lewo od wejścia zaaranżowany został pokój młodzieżowy (mały), w którym dominującą rolę pełni meblościanka ze zintegrowanym, składanym tapczanem. Zajmuje ona prawie całą ścianę naprzeciwko okna. Na meblościance poukładane zostały przedmioty codziennego użytku oraz te, związane z nauką. Dominują tutaj książki szkolne, zeszyty oraz pomoce szklone i akcesoria plastyczne. Nie brakuje też literatury popularnej, w postaci pozycji wydawniczych opisujących przygody Tomka Wilmowskiego czy Winnetou.

Całość scenografii dopełniają zespół obiektów związany z fascynacjami muzycznymi młodzieży tamtego okresu (plakaty z wizerunkiem popularnych piosenkarzy i zespołów, takich jak na przykład Modern Talking, Wham!, Samantha Fox, Duran Duran) oraz kolekcjonerstwem (puszki po piwie i napojach gazowanych, klasery ze znaczkami i monetami).

Po prawej stronie pomieszczenia znajduje się zaaranżowany pokój stołowy (duży) z typowym wyposażenie tamtych lat, czyli segmentem na wysoki połysk, fotelami oraz ławą. Zespół wyposażony został w typowe sprzęty domowe, takie jak kolorowy telewizor, szkło, kryształy, kieliszki czy pamiątki rodzinne.

Na wprost ściany okiennej umieszczony został kącik wypoczynkowy składający się z dwóch foteli i ławy. Fotele przykryto narzutami oraz przyozdobiono małymi poduszkami. Na ławie ustawione zostały szklanki z niedopitą do końca parzoną kawą, cukierniczka oraz kryształowy wazon. Na ławie leżą kolorowe czasopisma (Panorama, Auto Motor Sport) oraz prasa codzienna (Trybuna Robotnicza, Ludu).

W obu częściach ekspozycji na podłodze zostało położone charakterystyczne linoleum, a na nim dywany. Wystrój dopełniają kwiatki doniczkowe, typowe dla tego okresu, czyli fikus i paprotka.