Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Żory. Zarys dziejów

Żory. Zarys dziejów

Żory : zarys dziejów / Bogdan Cimała . – Wyd. 2 popr. i uzup

Żory : Drukarnia Oldprint, 1997. – 251, [1]s. : faks., fot., il., mapy, portr., plany, tab. ; 25 cm

Objaśnienia s. 241-242

Indeks nazwisk s. 243-[252]

ISBN 83-907590-1-2

 

Żory - Historia

Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1994 roku, jako jedna z dwóch części książki „Żory. Zarys dziejów. Wypisy” autorstwa Bogdana Cimały, Jana Delowicza i Pawła Porwoła.

Obecne wydanie jest wydaniem drugim, poprawionym i uzupełnionym o większą liczbę informacji z czasów współczesnych oraz o indeks nazwisk osób występujących w tekście. W książce znajdziemy również recenzję do wydania pierwszego, napisaną przez prof. dr. hab. Idziego Panica.

Z ramienia TMMŻ nad książką tą pracowali Grzegorz Utrata i Jan Delowicz, którzy opracowali ją redakcyjnie, dokonali korekty oraz doboru zdjęć. To drugie wydanie książki wzbogaciło się o zdjęcia archiwalne z Muzeum Historii Katowic i kolejne zdjęcia ze zbiorów prywatnych oraz o reprodukcje archiwalne z Archiwum Książąt Pszczyńskich.

Książka została wydana z okazji 725-lecia miasta.