Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Żorskie opowieści. 2

Żorskie opowieści. 2

Żorskie opowieści : opowiadania. 2

Żory : Muzeum miejskie, 2013. - 237, [3] s. : il. kolor. ; 25 cm.

Na okł. podtyt.: zbiór opowiadań

[Publ. zawiera opowiadania mieszkańców Żor nagrodzone w konkursie literackim "Żorskie opowieści" oraz fotografie z konkursu "Żory w obiektywie"]

ISBN 978-83-932947-6-3

 

Antologie

Opowiadania polskie – 21 w.

Żory w literaturze i fotografii – tak można by najkrócej określić tę książkę, która jest owocem pracy wielu autorów. Jej treść wypełnia piętnaście opowiadań nagrodzonych w konkursie literackim „Żorskie opowieści”, a ilustrację stanowią prace fotograficzne, nadesłane na konkurs „Żory w obiektywie”.  Na ten tom zebrały się prace nagrodzone i wybrane z trzech kolejnych edycji konkursów: w 2011, 2012 i 2013 roku.

Książka ta jest kontynuacją wydanych w 2010 roku „Żorskich opowieści”, w której zamieszczone prace były efektem powyższych konkursów w latach 2009 i 2010.

Na odwrociu karty tytułowej widnieje informacja, że organizatorem konkursów "Żorskie opowieści" i "Żory w obiektywie" jest Gmina Miejska Żory.