Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Żorskie opowieści

Żorskie opowieści

Żorskie opowieści : zbiór opowiadań

Żory : Muzeum Miejskie, 2010. -  207, [1] s. : il. (w tym kolor.) ; 25 cm

Publ. zawiera opowiadania mieszkańców Żor nagrodzone w konkursie literackim "Żorskie opowieści" oraz fotografie z konkursu "Żory w obiektywie"

ISBN 978-83-927506-9-7

 

Antologie

Opowiadania polskie – 21 w.

Żory w literaturze i fotografii – tak można by najkrócej określić tę książkę, która jest owocem pracy wielu autorów. Jej treść wypełnia dziewięć opowiadań nagrodzonych w konkursie literackim „Żorskie opowieści”, a ilustrację stanowią prace fotograficzne, nadesłane na konkurs „Żory w obiektywie”.  Na ten tom zebrały się prace nagrodzone i wybrane z dwóch edycji konkursów: w 2009 i 2010 roku. W obu tych edycjach nadzór nad jakością wydanych opowieści sprawowali wybitni polscy literaci: w 2009 roku – Andrzej Pilipiuk, a w 2010 – Wojciech Kurczok. We wstępie znajdziemy ich krótkie wypowiedzi odnoszące się do tematu prac, autorów i ich opowiadań.

Wojciech Kurczok zakończył swoją wypowiedź słowami : „ Przeto zazdroszczę wszystkim nagrodzonym euforii, którą uskrzydleni będą współtworzyć literaturę polską. Gratuluję, jesteście pisarzami”.

 Na odwrociu strony tytułowej widnieje informacja, że organizatorem konkursów „Żorskie opowieści” i „Żory w obiektywie” jest Prezydent miasta Żory, zaś jednostką odpowiedzialną za ich przeprowadzenie Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miasta Żory.