Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Kalendarz Żorski dla Dzieci

Kalendarz Żorski dla Dzieci

Kalendarz Żorski dla Dzieci / [zespół red. Jadwiga Tabor i in.]

Żory : Miejski Ośrodek Kultury: Muzeum Miejskie, 2001 –
Od 2002 wyd.: Muzeum Miejskie

 

Żory

Kalendarze polskie

Wydawnictwa dla dzieci

Kalendarz Żorski dla Dzieci można nazwać młodszym dzieckiem KalendarzaŻorskiego.

Jest to rocznik ukazujący się od 2001 roku, który jest zarówno przeznaczony dla dzieci, jak i w dużej mierze przez dzieci tworzony. Powstał z myślą o większym i aktywniejszym zainteresowaniu najmłodszych żorzan ich „małą ojczyzną”, a obecne w nim opowiadania, legendy, zagadki, łamigłówki i krzyżówki z powodzeniem wykorzystywane są w szkołach podstawowych do przekazywania dzieciom wiedzy o Żorach.

Zbieraniem materiałów i tworzeniem kolejnych roczników zajmuje się zespół redakcyjny, złożony głównie z nauczycielek, którego nieoficjalną przewodniczącą oraz inicjatorką całego tego wydawnictwa jest Jadwiga Tabor.

Treść każdego rocznika jest bogato ilustrowana odpowiednio dobranymi zdjęciami oraz rysunkami dzieci.

Rocznik Kalendarza Żorskiego dla Dzieci na rok 2014 został po raz pierwszy wydany w kolorze, co znacznie podniosło jego walory estetyczne w oczach najmłodszych.