Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Gabinet burmistrza

Gabinet burmistrza

Narracja wystawy historycznej toczy się w zabytkowej części willi Haering pod koniec XIX wieku, kiedy Żory w procesie zachodzących przemian powoli zmieniają swój dotychczasowy charakter. Ścieżka zwiedzania prowadzi do secesyjnego gabinetu, biblioteki, w którym mógłby na co dzień...
Narracja wystawy historycznej toczy się w zabytkowej części willi Haering pod koniec XIX wieku, kiedy Żory w procesie zachodzących przemian powoli zmieniają swój dotychczasowy charakter. Ścieżka zwiedzania prowadzi do secesyjnego gabinetu, biblioteki, w którym mógłby na co dzień pracować burmistrz Franz Nerlich bądź Ferdinand Haering, zastępca burmistrza (prawdopodobnie aż do roku 1924). Gabinet to reprezentatywny pokój, który był królestwem pana domu. To w nim pracował oraz przyjmował gości. Wyposażenie wnętrza dobrane jest tak, aby spełniając praktyczną funkcję, świadczyło jednocześnie swym wyglądem, o charakterze jego właściciela.